dividerآرشیو اخبارdividerگوشی ریفربیشد (Refurbished) یا گوشی رفرش شده چیست؟
گوشی ریفربیشد (Refurbished) یا گوشی رفرش شده چیست؟

 

فرض کنید یک گوشی نو خریده‌اید، آن را باز می‌کنید و متوجه یک مشکل در ظاهر یا سخت‌افزار آن مانند دوربین یا نمایشگرش می‌شوید، این مشکل طبیعتاً در خط تولید شرکت سازنده رخ‌داده است و آن کمپانی موظف است گوشی سالم تحویل مشتری دهد. پس در صورت رخ‌دادن این مشکل، شما می‌توانید گوشی را به شرکت سازنده بازگشت دهید و یک گوشی کاملاً نو تحویل بگیرید.

اما گوشی‌ای که مرجوع می‌شود و نقص فنی دارد، در شرکت مادر تعمیر و رفع نقص می‌شود و با یک علامت یا نوشته منحصربه‌فرد دوباره با قیمت بسیار پایین‌تر روانه بازار می‌شود. به این نوع گوشی‌ها، گوشی‌های رفرش شده یا Refurbished می‌گویند.

چجوری بفهمیم گوشی رفرش است؟

 

 

 

 

 

 

 

 

در خارج از ایران که تشخیص این گوشی‌ها بسیار راحت است، زیرا نمی‌توانند جعبه را عوض کنند و روی آن ها نوشته شده که گوشی ریفربیشد است. اما در ایران متأسفانه خرید این گوشی‌ها ناخواسته است و طبق خواسته مشتری این گوشی‌ها فروخته نمی‌شوند. به همین دلیل این گوشی‌ها با جعبه گوشی رفرش نشده فروخته می‌شوند و مشتری شاید هیچ‌وقت نفهمد که چه کلاه بزرگی سرش رفته است.

 

برای جلوگیری از ای کلاه برداری تنها یک روش وجود دارد، شناسایی این مدل گوشی‌ها و نخریدن آن ها؛ با نخریدن این مدل گوشی‌ها سودجوها متوجه می‌شوند که مردم آگاهی دارند و چنین کاری را انجام نمی‌دهند چون برایشان سودی نخواهد داشت.

راحت‌ترین راه‌های تشخیص گوشی‌های رفرش شده در ابتدا این است که به جعبه گوشی دقت کنید؛ محصولات ریفربیشد اکثراً برای شرکت اپل هستند و این شرکت هر گوشی‌ای را که رفرش می‌کند روی آن کلمه Refurbished را هک می‌کند و جعبه آن ساده‌تر از جعبه محصولات رفرش نشده است. همین‌طور جعبه‌های تقلبی از فونت‌های شبیه به جعبه اصلی استفاده می‌کنند اما دقیقا نمی توانند همان فونت را استفاده کنند و اگر با دستمال مرطوب روی آن بکشید رنگ نوشته‌ها محو می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی دیگر از راه‌های تشخیص گوشی ریفرش شده، شماره مدل این گوشی‌ها است، اگر در ابتدای شماره مدل گوشی خریداری شده کلمه N باشد یعنی رفرش شده است، اگر F باشد یعنی توسط شرکت‌های مختلف تعمیر شده و اگر M بود یعنی محصول رفرش نشده و از ابتدا سالم بوده است.

یکی دیگر از روش‌های مطمئن شدن از اصالت محصولات اپل، چک کردن شماره سریال است. شماره سریال گوشی را در این سایت وارد کنید تا بدانید گوشی شما چقدر از گارانتی‌اش مانده است و تا حالا روشن شده یا خیر.

 

 

 

 

شرکت پرشین موبایل
در عصری که به عصر ارتباطات یاد میشود، استفاده از موبایل دیگر یک امر عادی به حساب نمی آید و به یکی از ضروری ترین ملزومات زندگی ما تبدیل شده است. با این حال در صورت خرابی موبایل، دیگر نمیتوان گوشی خود را به دست هر تعمیرکاری سپرد و حتما باید  متخصصین ماهر و متعهد گوشی شما را تعمیر کنند. مفتخر هستیم با بهترین متخصصین با مدارک معتبر بین المللی در این حوضه در خدمت شما هستیم.

 

© تمامی حقوق برای شرکت پرشین موبایل محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک